Geoedukacja Rock'si Prelekcje i szkolenia

WARSZTATY ROCK’SI

Zapraszam do udziału w warsztatach, na których poznasz fascynujący świat skał i minerałów i nauczysz się je rozpoznawać. Sudeckie skały opowiedzą Ci swoje historie, zobaczysz piękno kamieni szlachetnych i surowy wygląd ciężkich rud metali. Warsztaty to również możliwość samodzielniej obróbki minerałów oraz kreatywnego wykorzystania ich piękna do stworzenia własnej pamiątki z gór. Jeśli chciałbyś spędzić czas bardziej aktywnie, zapraszam do udziału w warsztatach terenowych, które są doskonałą okazją aby poznać skały i minerały w miejscu ich występowania. Wyposażony w specjalistyczny sprzęt ruszysz na szlak z geologiem aby znaleźć skarby ukryte w górach.

Warsztaty są formą przekazywania wiedzy, która opiera się na aktywnych formach edukacyjnych, nastawionych na samodzielną pracę z pomocami dydaktycznymi oraz obcowanie z prawdziwymi sudeckimi skałami i minerałami. Staram się wykorzystywać swoje autorskie pomysły na angażowanie uczestników, jednak nie boję się czerpać również ze starych sprawdzonych sposoby, które poznałam w pracy w Karkonoskim Parku Narodowym oraz w innych ośrodkach edukacyjnych w Polsce i na świecie.

Podczas warsztatów głównym moim celem jest zbudowanie związku emocjonalnego odbiorcy z obiektem przyrodniczym, a pisząc bardziej po „ludzku” – chciałabym aby uczestnicy polubili skały i minerały, żeby nauczyli się odczytywać zapisane w nich historie i żeby zobaczyli, że geologia jest po prostu fajna. Jak się coś pokocha i polubi, to naturalnie przychodzi potrzeba zdobywania wiedzy na dany temat.

Warsztaty geologiczne Rocksi

W zajęciach kameralnych koncentruję się głównie na przyrodzie nieożywionej, chociaż inne tematy przyrodnicze czy ochrona przyrody nie są mi straszne i chętnie takich wyzwań się również podejmuję. Podczas zajęć w terenie skupiam się głównie na poszukiwaniach skał i minerałów, ale zawsze staram się przekazać też porcję innej wiedzy o górach. W pracy z dziećmi wykorzystuję wątek przygody, skarbu i tajemnicy towarzyszący zbieraniu minerałów.

Zapewniam niezbędny sprzęt, taki jak młotki, przecinaki, rękawice i okulary ochronne. Znam wiele lokalizacji ciekawych minerałów Sudetów i chętnie się nimi podzielę. Doradzę też jak je umyć, obrobić, opisać i przechowywać.

Zawsze stawiam na jakość i do każdych zajęć przygotowuję się indywidualnie. Scenariusz zajęć opracowuję po uwzględnieniu ilości uczestników, ich wieku oraz oczekiwanej tematyki i zakresu zajęć.

Warsztaty kameralne to oferta m.in. dla szkół, kolonii, klientów hoteli, turystów indywidualnych oraz instytucji organizujących pikniki, festyny i jarmarki, na których również może pojawić się stoisko ROCK’si. Zajęcia prowadzę w trybie wyjazdowym, tzn. dojeżdżam z całym wyposażeniem do klienta.

Szczegółowa oferta dla szkół znajduje się tutaj: https://rocksi.pl/zajecia-i-wycieczki-geoedukacyjne-dla-szkol/

Warsztaty terenowe odbywają się w wersji krótkiej (około 3-4 godzin, wizyta na jednym stanowisku) oraz w wersji całodniowej, podczas której odwiedza się kilka odsłonięć. Ta forma warsztatów to oferta skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i grupowych.

Zapraszam również do udziału w zorganizowanych wyprawach “Z młotkiem w góry!: Kalendarz wypraw “Z młotkiem w góry!”

Warsztaty_Rock'si Geoedukacja Sudety

Weź młotek w dłoń i idź na spotkanie z geologiczną przygodą! Sudeckie ametysty, kryształy górskie, granaty, piryty i inne piękne minerały czekają na swoich odkrywców.

Nie masz uprawnień do rejstracji
X