sierpień, 2022

02sie10:0014:00Warsztaty geologiczne przy Kopalni św. Jana w Krobicy

Więcej

Szczegóły

Warsztaty geologiczne obejmują zwiedzanie starej kopalni rud cyny oraz poszukiwanie minerałów i realizowane przez wykwalifikowanych przewodników po obiekcie oraz geologa i przewodnika sudeckiego.

Warsztaty są wspaniałą okazją, żeby poznać budowę geologiczną i rzeźbę regionu oraz dziedzictwo górnicze regionu, zebrać wspaniałe okazy do swojej kolekcji, przeżyć super przygodę w starej kopalni oraz obudzić w sobie pasję.

Program wydarzenia:

Spotkanie o godz. 10.00 pod Kopalnią św. Jana w Krobicy i zwiedzanie obiektu z wykwalifikowanym przewodnikiem. Następnie przejazd na przystanek autobusowy w Przecznicy na spotkanie z geologiem (około 11.00), krótkie szkolenie z właściwości minerałów i przejście na hałdę z łupkiem łyszczykowym zawierającym granaty. Czas trwania warsztatów to 3-4 godziny.

Szczegóły organizacyjne

Dla wszystkich uczestników poszukiwań minerałów zapewniony jest sprzęt w postaci młotków, przecinaków, jednorazowych okularów i rękawic ochronnych, wybrane akcesoria niezbędne do oznaczania minerałów oraz papierowe torebki na znalezione okazy. Nie jest zapewnione ubezpieczenie NNW, które można wykupić we własnym zakresie. Warsztaty wymagają przemieszczania się własnym samochodem.

Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona do około 20 osób. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 570778078 lub mailowo na adres: biuro@podziemna-wieza.pl.

Koszt wynosi 80 zł od osoby i zawiera opłatę za zwiedzanie kopalni. Płatność jest na miejscu w kasie kopalni.

Zapraszamy!!!

Termin

(Wtorek) 10:00 - 14:00

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Nie masz uprawnień do rejstracji
X